Дома Македонски спорт Нови детали: Фенербахче на Ангеловски му понудил договор на три години

Нови детали: Фенербахче на Ангеловски му понудил договор на три години

Реномираниот турски весник „Фанатик“ денес пренесува нови информации за ситуацијата помеѓу Игор Ангеловски и Фенербахче.

Како што тврди „Фанатик“ пред Ангеловски е договор на три години, меѓутоа не се открива ништо кога се финансиските детали во прашање. И тука се наведува она од пред неколку дена дека Ангеловски е во најтесниот круг кандидати за нов стратег на турскиот гигант.

Се наведува дека навивачите не се баш најзадоволни што Ангеловски е еден од главните фаворити затоа што претходно првиот човек на клубот и ветувал големо тренерско име.

За Ангеловски пишува и познатиот италијански новинар, Николо Шира кој посочува дека покрај Ангеловски во игра се Ралф Рагник и Пауло Фонсека. Меѓутоа се потенцира дека со со двајцата стратези преговорите се стопирани и во овој момент во предност е Мрме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јавноста „фаќа“ сеир по дебито на синот на Бекам: Две нафрлувања? Каков страшен настап!

Синот на Дејвид Бекам, Ромео изминатиот викенд дебитираше во професионалниот фудбал. Дебит…