Дома Фудбал Англија Нови главоболки за Пеп Гвардиола: Клучниот играч во тимот неизвесен поради повреда

Нови главоболки за Пеп Гвардиола: Клучниот играч во тимот неизвесен поради повреда

0

Фудбалскиот Сојуз на Шпанија соопшти денес дека Давид Силва, ќе го пропушти пријателскиот меч со Русија поради повредата на мускулот.

Силва го напушти репрезентативниот камп и отпатува во Манчестер каде ќе го прегледа клупски лекар пред дуелот со Лестер следниот викенд.

Пеп Гвардиола има бројни проблеми , иако многу повеќе во одбраната, бидејќи надвор од ростерот се Компани и Менди, а и суспендиран е Отаменди, но изостанувањето на Силва секако ќе биде голема загува за „Граѓаните“ на гостувањето во Лестер.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…