Дома Трансфер зона Новиот хрватски „бисер“ потпиша за Марсеј

Новиот хрватски „бисер“ потпиша за Марсеј

0

Младиот хрватски дефанзивец и член на хрватската репрезентација на Мундијалот, Дује Чалета Цар кариерата ќе ја продолжи во Марсеј, потврди денес францускиот клуб.

Марсеј за 21-годишниот стопер на Салзбург му плати 17 милиони евра, што е рекорден износ за играч од австриското првенство.

Хрватскиот репрезентативец кариерата ја започна во Шибеник, а во 2013 година се пресели во австрискиот второлигаш Пашинг.

Чалета-Цар минатата сезона беше еден од најдобрите играчи во австриското првенство, а на Мундијалот одигра еден натпревар.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…