Дома Видео Новиот стопер на Баерн падна на колена пред Халанд 🎥

Новиот стопер на Баерн падна на колена пред Халанд 🎥

Борусија Дортмунд вчера со 1:4 славеше во финалето од германскиот куп и така дојде до петтиот трофеј во ова натпреварување.

До победата „милионерите“ стигнаа благодарение на двата гола на Џејдон Санчо и Ерлинг Халанд. Халанд својот прв гол на натпреварот го постигна така што ја прими топката некаде на 30-тина метри од голот на Лајцпиг и во првиот чекор го остави својот чувар зад себе и излезе еден на еден со противничкиот стопер Дајот Упамекано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…