Дома Фудбал Англија Новинар го праша за нов фудбалер, Клоп направи шоу: Сакаш да го носам на одмор? 🎥

Новинар го праша за нов фудбалер, Клоп направи шоу: Сакаш да го носам на одмор? 🎥

Ливерпул славеше со 5-1 против Спарта Прага на гостувањето во Чешка и со една нога е во следното коло од Лига Европа.

Дарвин Нуњез беше одличен на теренот, а по дуелот Јирген Клоп одговараше на новинарски прашања.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Едно од прашањата беше дали му се допаднал некој фудбалер од противничкиот клуб, по што Германецот даде урнебесен одговор.

„Ќе одам во пензија на лето. Да не сакаш да го носам со мене на одмор?“, праша Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…