Дома Фудбал Англија Новинарот го изнервира, па Мурињо направи шоу (видео)

Новинарот го изнервира, па Мурињо направи шоу (видео)

Тотенхем синоќа беше поразен на домашен терен од Лајпциг во Лигата на шампиони, а Мурињо направи шоу на пресконференцијата.

Мурињо не беше задоволен од своите избраници на теренот, а потоа на пресот додатно го изнервира едно новинарско прашање.

„Дали Спарси беа лоши или Лајпциг беше добар?“, праша новинатрот.

„Извинете? Дали вие мислите дека бевме лоши“, реторички одговори Мурињо, а новинарот одговори: „Па, резултатот вели дека загубивте на домашен терен“.

„Ок…Нема да одговорам бидејќи не ми се допаѓа вашето прашање“, истакна Мурињо, а откако заврши пресот повторно му се обрати на новинарот: „Одлично прашање друже“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кејлор Навас платил 220.000 евра за да избега од Париз

После Нејмар, Тиаго Силва и Кавани, кои го напуштија Париз поради коронавирусот и се врати…