Дома Останати Кошарка Нова магија од Нено: Си поигра со цела одбрана и поентираше! ?

Нова магија од Нено: Си поигра со цела одбрана и поентираше! ?

Mакедонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ вчера одигра одличен натпревар за Хувентуд против Фуенлабрада.

Иако Хувентуд загуби со 93:84, Нено беше одличен на паркетот. Натпреварот Димитријевиќ го заврши како најефикасен кошаркар кај Хувентуд со 15 поени, четири скокови и пет асистенции.

Посебно се истакна кога под фаул поентираше откако си поигра со целата одбрана на противничкиот тим.

Не треба да се изостави и неговата одлична „блокада“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шкендија одигра најдобро кога најмногу требаше, пукна „петарда“ во мрежата на „лавовите“

Денес се одиграа натпреварите од 14. коло во ПМФ, а за издвојување е високата победа на Шк…