Дома Македонски спорт Мак фудбал Ни се смее цел свет: Срамот во Ѓорче стигна до светските медиуми!

Ни се смее цел свет: Срамот во Ѓорче стигна до светските медиуми!

Фудбалерот на Академија Пандев, Стефан Костов на вчерашниот натпревар против Македонија Ѓорче Петров направи еден невиден потег кога фрлајќи со друга топка ја прекина противничката акција.

Поради тој потег Костов заработи црвен картон, а истиот стигна и до медиинскиот гигант „АС“ кој го објави видеото со натпис: Прва лига во Македонија: Една од најголемите глупости видени некогаш на фудбалските терени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …