Дома Македонски спорт Мак фудбал Ништо од Мароко: Македонија ќе игра пријателски натпревар против Фарски Острови

Ништо од Мароко: Македонија ќе игра пријателски натпревар против Фарски Острови


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако се најавуваше дека Македонија можеби ќе игра пријателскит натпревар со хитот на Светското првенство, Мароко сепак тоа нема да се случи.

Од Фарски Острови потврдија дека ќе гостуваат на Македонија на 27. март на пријателски натпревар.

Потсетување дека на 23 март, четири дена порано на Националната арена „Тодор Проески“ избраниците на селекторот Благоја Милевски против Малта ќе ги започнат квалификациите за пласман на Европското првенство 2024.

На ФИФА ранг листата моментно Македонија е на 65 место, додека Фарски Острови е на 123 позиција. Ова ќе биде наш прв натпревар во сениорска конкуренција против оваа репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Се бара кривична пријава за Мојсовски, а МОК бара смена на првиот човек на АМС!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Од утрово една од гл…