Дома Трансфер зона Ништо од Кулибали, Сити купува дефанзивец од Бенфика

Ништо од Кулибали, Сити купува дефанзивец од Бенфика

Манчестер Сити до крајот на преодниот рок ќе ги засили своите редови со еден врвен дефанзивец.

Прва желба на Гвардиола беше стоперот на Наполи, Калиду Кулибали, но двата клува никако не можат да најдат заеднички јазик околу обештетувањето.

Поради тоа „граѓаните“ веќе разгледуваат алтернативи,а угледниот португалски медиум „Рекорд“ денеска пренесува дека Сити влегол во преговори со Бенфика за ангажман на Рубен Дијас.

„Граѓаните“ за играчот ќе треба да плататат 55 милиони евра, но како дел од зделката ќе биде вклучен и Николас Отаменди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Зидан нуди две ѕвезди за потписот на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала е во трансфер списокот на Реал Мадрид, пренесуваат ита…