Дома Трансфер зона Ништо од враќање во Италија, Кеси се сели во Премиер лигата

Ништо од враќање во Италија, Кеси се сели во Премиер лигата


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Франк Кеси ова лето пристигна во Барселона како големо засилување, но може да го напушти „Камп Ноу“ веќе во јануари.

Кеси не е задоволен од третманот што го има во Барселона каде добива мала минутажа и главно е на клупата за резерви.

Поради тоа репрезентативецот на Брегот на слоновата коста сака уште во јануари да ја промени средината, а иако се шпекулираше дека може да се врати во Серија А, сепак од тоа нема ништо.

Најсилен интерес за него покажува Фулам и лондонскиот клуб веќе испратил понуда од 22 милиони евра, која Барселона е спремна да ја прифати.

Тоа за Каталонците ќе биде чист профит со оглед на фактот дека Кеси пристигна како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…