Дома Фудбал Останато Ница го казни „дебелкото“ Балотели

Ница го казни „дебелкото“ Балотели

0

Прекумерната тежина на Балотели ќе му се одрази и на неговиот паричник.

Контроверзниот Италијанец доби казна од неговиот клуб Ница поради прекумерната тежина, која можеше да се забележи и при неговиот настап за Италија.

Претседателот на Ница, Жан-Пјер Ривер во изјава за француските медиуми откри дека клубот презел мерки за да го „стимулира“ Балотели.

„Марио сам излезе од играта. Со сигурност ќе има одлична сезона, бидејќи ќе го доведеме во топ форма и затоа што е одличен фудбалер“.


Следете го Sportski.mk и на


Причината за неговата лоша физичка спремност е касното приклучување на припремите со тимот. Балотели долго време бараше нов клуб, а кога одлучи да остане во Ница на подготовките се појави со 103 килограми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…