Дома Фудбал Репрезентации Ниту ЛШ, ниту Светско првенство: Ројс би ги дал сите пари за едно нешто

Ниту ЛШ, ниту Светско првенство: Ројс би ги дал сите пари за едно нешто

Марко Ројс полека влегува во залезот на кариерата која му беше обележана со голем број повреди.

Ројс е член на Борусија веќе девет години, а во последните неколку сезони ја носи капитенската лента во таборот на „милионерите“.

Искусниот 31 годишен фудбалер често пати беше отсутен кога најмногу требаше на своите соиграчи. Токму и затоа не зачудува неговиот ваков став.

“Би ги дал сите пари за да почнам одново и да играм без повреди. Никогаш не сум размислувал да ставам крај, секогаш се враќав посилен“, изјави Ројс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…