Дома Фудбал Германија Нико Ковач доби отказ

Нико Ковач доби отказ

Нико Ковач повеќе не е тренер на Волфсбург, објави германскиот бундеслигаш на својата официјална веб-страница.

На поранешниот селектор на хрватската фудбалска репрезентација му пресуди катастрофална серија, тој беше без победа од средината на декември кога го совлада Дармштад, со голот на хрватскиот репрезентативец Ловрo Мајер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во следните 11 натпревари забележа пет порази, но капката што ја прели чашата беше вчерашниот пораз од Аугсбург (1:2). \

Ковач го презеде Вуков во јули 2022 година и на 29 натпревари забележа осум победи, седум нерешени и 14 порази.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…