Дома Трансфер зона Никој не го сака: И Солскјер му даде „корпа“ на Бејл

Никој не го сака: И Солскјер му даде „корпа“ на Бејл

0

Тренерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солскјер стави „вето“ на трансферот на Герет Бејл и не го сака во својот тим.

Според пишувањата во англиските медиуми, 46-годишниот Норвежанец планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи“ и поради тоа се откажал од Бејл.

Бејл има договор со Реал Мадрид до 2022 година и „кралевите“ јасно му порачаа дека за него нема повеќе место во тимот. Сепак, тешко дека ќе можат да најдат клуб кој е заинтересиран за Велшанецот.

Бејл има висока плата од 17 милиони евра по сезона и не сака да се откаже ниту од цент од своите примања, па е спремен да остане на трибини во Мадрид и да го одработи договорот.

Најконкретна можност за 29-годишниот Велшанец беше токму Манчестер Јунајтед, но сега пропадна и таа можност, бидејќи Солскјер сака да ја засили таа позиција со помлад фудбалер.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„АС“: Во враќањето на Нејмар се вклучил клучниот човек и забележано е нешто чудно

Се погласно и погласно се најавува враќањето на Нејмар во Барселона, а сега шпански „АС“ з…