Дома Фудбал Останато Николов: Шериф е идеален клуб за моите амбиции

Николов: Шериф е идеален клуб за моите амбиции

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов се пресели во молдавскиот шампион Шериф Тираспол.

Николов беше слободен агент откако го напушти Лече и сега потпиша за клуб кој игра во Лигата на шампиони.

„Време е за нов предизвик. Шериф е идеален клуб за тоа. Шериф е амбициозен тим во Европа“, истакна Николов.

Николов во текот на кариерата играше за Академија Хаџи, Виторул, Мол Фехервар, Вардар и Лече.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…