Дома Трансфер зона Не се доволни 50 милиони евра: Дијаз може да замине само за астрономска понуда

Не се доволни 50 милиони евра: Дијаз може да замине само за астрономска понуда

Tимот на Ливерпул, нема намера ова лето да го продаде Луис Дијаз, освен ако не пристигне некоја астрономска понуда.

Ал Хилал се обиде да ги тестираше „црвените“ со понуда од 50.000.000 евра за Колумбиецот, но без многу размислува од „Енфилд“ пристигна негативен одговор. Во Ливерпул сметале дека понудата е прениска.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Жорж Жесус кој од неодамна седна на клупата на Ливерпул многу го цени Колумбиецот и би сакал да го види во својот тим, но позицијата на клубот е јасна – може да замине само за астрономска понуда.

За разлика од Дијаз, во Ливерпул се повеќе расположени да преговараат за трансферот на Фабињо во Ал Итихад кој би можел да изнесува 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…