Дома Фудбал Италија Не е шега: Од „Најк“ го потврдија неверојатниот четврти дрес на Интер 📸

Не е шега: Од „Најк“ го потврдија неверојатниот четврти дрес на Интер 📸

„Футихедлајнс“ имаше најава, но ретко кој веруваше дека навистина дресот на Интер може да изгледа така.

Четвртиот дрес на Интер е нешто кое мора да се признае дека ретко се гледа. Ако претходно беше само најавата сега за ваквиот изглед на дресот стигна и потврда од „Најк“.

Интер сака да направи еден виде револуција, логото веќе е променето и со ова само продолжуваат по истиот пат.

Интересно е што ако Интер сака со овој дрес да игра на официјален натпревар ќе мора прво да поднесе посебно барање за да добие дозвола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…