Дома Останати Тенис Не е сериозен!? – Тенисерот кој го победи Ѓоковиќ се предаде на резултат 6:5, 5:4 и 40:0?! (ВИДЕО)

Не е сериозен!? – Тенисерот кој го победи Ѓоковиќ се предаде на резултат 6:5, 5:4 и 40:0?! (ВИДЕО)

0

Teнисерот, Денис Истомин се прослави со исфрлувањето на Новак Ѓоковиќ од минатогодишниот Австралија Опен, а сега повторно се најде во центарот на вниманието, но овој пат поради нешто навистина бизарно.

Истомин играше на турнир во Москва, негов противник беше Рикардас Бернакис и тој беше само на еден поен од победа кога се случи нешто бизарно, според нас и тоа е мал збор.

Бернакис имаше предност од 6:5, 5:4 и 40:0, тогаш Истомин одлучи – да се предаде!

Неговиот изговор беше повреда, но дефинитивно можеше да остане на нозе и да одигра само уште еден поен

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Магија, уметност…Федерер како да не е од оваа планета – погледнете го овој прием топчето! (ВИДЕО)

Роџер Федерер за многумина е најдобар тенисер на сите времиња. Тешко дека ќе се појави нек…