Дома Македонски спорт Мак баскет Не е само „Мтел“, Работнички постигна договор со уште еден спонзор!

Не е само „Мтел“, Работнички постигна договор со уште еден спонзор!

Неодамна комуникациската компанија „Мтел“ стана спонзор на КК Работнички, меѓутоа тоа нема да биде единствената финансиска инекција за клубот од Градски Парк.

На прес-конференција утре ќе биде промовиран новиот спонзор, а тоа е Видеолотарија Касинос Австрија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Со ова сигурно е дека КК Работнички застанува на стабилни финансиски нозе и ќе може нормално да функционира. Проблемите за нашиот најтрофеен кошаркарски клуб после овие два спонзорски договори треба да се оставени во минатото.

Прес-конферензијата е закажана за во 12:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…