Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Не е само Де Јонг: Холандија за ЕП може да остане без уште еден важен играч!

Не е само Де Јонг: Холандија за ЕП може да остане без уште еден важен играч!

Френки Де Јонг сигурно нема да настапи на Европското првенство, но Холанѓаните може да останат и без уште еден важен играч во средниот ред.

Еден од најбараните фудбалери во овој момент, Теум Компајнерс од редовите на Аталанта се здобил со повреда на мускулот на последниот контролен натпревар и неговиот настап на Европското првенство во овој момент ен еизвесен.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Првите прогнози според холандските медиуми се загрижувачки и Холандија може да се случи да го нема и вториот најважен фудбалер во средниот ред.

На Европското првенство кое започнува со натпреварот помеѓу Германија и Шкотска во петок, Холандија ќе игра во група со Полска, Франција и Австрија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …