Дома Фудбал Не е Барса Б ама не е и најсилниот состав: Валверде го објави тимот за гостувањето во Милано

Не е Барса Б ама не е и најсилниот состав: Валверде го објави тимот за гостувањето во Милано

На Интер му е неопходна победа против Барселона во последното коло од ЛШ, а шансите за такво нешто се зголемуваат откако Каталонците го објавија составот.

Не е Барса Б, но не е и најасилниот состав. Барселона во Милано ќе гостува без Меси. Валверде одлучи да го одмори Аргентинецот во шестото коло од Лигата на шампионите.

Покрај Меси повик не добија Жерар Пике и Серхио Роберто, а од поодамна надвор од тимот се Осман Дембеле, Артур, Алба и Нелсон Семедо. На шанса во Милано ќе се надеваат младите играчи како: Ансу Фати, Инаки Пења, Карлес Перез, Рики Пуиг, Роналд Араухо и Дани Морера.

Навивачите на Интер се надеваат на победа бидејќи само таа им гарантира место во топ 16 доколку Борусија славија против Славија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Taжна слика на „Олд Трафорд“ во поразот на Јунајтед од Барнли (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед никако не може да излезе од кризата. „Црвените ѓаволи“ вчера со поразот…