Дома Фудбал Останато Не го примиле на работа во Мекдоналдс, па стана ѕвезда на Баерн Минхен

Не го примиле на работа во Мекдоналдс, па стана ѕвезда на Баерн Минхен

Баерн минтата сезона издоминира во сите натпреварувања и успеаа да ги освојат сите натпреварувања.

Баварците се прошетаа во Лигата на шампионите и станаа првиот клуб кој победил на секој натпревар минатата сезона во ова натпреварување. Едно од најголемите открија за овој клуб беше Алфонсо Дејвис кој го воодушеви фудбалскиот свет со своите настапи.

Дејвис стана неверојатно популарен по натпреварот против Барселона кога одигра фантастичен натпревар. Овој 19 годишник во Баерн стигна во 2019 година од Ванкувер за десет милиони евра и тогаш не беше познат на пошироката јавност. Само за една година тој покажа за каков талент се работи.

Тој и немал баш лесно детство, преку избеглички кампови во Либерија и Гана успеаа да дојдат некако до Канада. Уште од најмали нозе се трудел да помага на семејството и фудбалот не му бил секогаш во прв план.

Пред неколку дена Дејвис открил дека аплицирал за работа во Мекдонлдс но никогаш не добил повик.

„Вие од Мекдоналндс ако го гледате ова аплицирав за работа во една од вашите франшизи. Никогаш не ме побаравате после тоа“, порача Дејвис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Малдини по победата против Рома соопшти одлични вести за навивачите на Милан

Ретко кој очекуваше дека после пет кола Милан ќе биде лидер во Серија А и тоа со само два …