Дома Трансфер зона Нејмар потпишува до 2027 година?

Нејмар потпишува до 2027 година?

Mногу се пишува за иднината на Бразилецот Нејмар во последно време.

Ако претходно шпекулациите беа дека сакал да го напушти Париз денес пристигнуваат поинакви вести. Наводно, Нејмар не сака да си замине од Париз напротив ќе потпише нов договор и тоа долгорчен.

Реномираниот „Л’Eкип“ најавува дека новиот договор на Нејмар со ПСЖ ќе има важност до 2027 година.

Доколку ваквите најави се остварат ова ќе значи дека Нејмар ќе остане во ПСЖ скоро до крајот на крајот на кариерата.

„Л’Eкип“ најавува дека веста ќе биде објавена пред полуфиналниот двомеч против Манчестер Сити во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…