Дома Видео Нејмар НЕ останува должен – Погледнете како му се реваншираше на Хесус (Видео)

Нејмар НЕ останува должен – Погледнете како му се реваншираше на Хесус (Видео)

0
neymar
Пред неколку дена на тренингот на „кариоките“ во Лил на кој се подготвуваа за пријателскиот натпревар против Јапонија Хесус успеа да му даде „мрежички“ на Нејмар. Но, ѕвездата на ПСЖ не му остана должна му се реваншираше на „Вембли“ каде што Бразил се подгтовуваше за пријателскиот натпревар против Англија.  Погледнете…

@neymarjr got his revenge on @dejesusoficial 💥😂 #panna Via:@neymarjr🎥

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Од Островот одлични вести за Египет – овој пат не се поврзани со Мо Салах!

Арсенал во вчерашниот натпревар на домашен терен го совлада Вест Хем со 4:1, но натпреваро…