Дома Фудбал Останато Нејмар конечно се огласи за „конфликтот“ со Кавани

Нејмар конечно се огласи за „конфликтот“ со Кавани

0

Двете ѕвезди на Пари Сент Жермен, Едисон Кавани и Нејмар имаа непријатен „дуел“ за време на мечот помеѓу Бразил и Уругвај.

Познато е дека од поодамна постои нетрпеливост помеѓу нив двајцата, а медиумите тврдат дека односот меѓу Нејмар и Кавани дополнително се влошил после тој натпревар.

Сега се огледи и Нејмар кој тврди дека нема конфликт помеѓу него и неговиот соиграч.

„Некои се обидуваат да направат конфликт таму каде што го нема. Мојот дуел со Кавани е момент на натпреварот и ништо повеќе од тоа. Ние сме колеги и партнери во ПСЖ, ништо лошо не се случи“, изјави Нејмар.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…