Дома Топ вести Нејмар во Реал? – Еве што мисли Рамос!

Нејмар во Реал? – Еве што мисли Рамос!

ramos

Бразилецот Нејмар изминатото лето ја напушти Барселона и премина во редовите на ПСЖ, но како што пренесуваат сите светски медиуми ПСЖ за Нејмар е само попатна станица.

Наводно Нејмар веќе зажалил што го избрал Париз. Според француските медиуми тој не се сложува најдобро со соиграчите, тренерот не му одговора, а не се прилагодил најдобро ниту на градот, па веќе започнаа шпекулации за негово заминување од „Паркот на принцовите“.

Нејмар наводно би се вратил во Шпанија, а како негова можна наредна дестинација се споменува Реал Мадрид. Медиумите во Шпанија ги интересираше што за таквиот расплет мисли капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

„Во тимот ги сакам најдобрите играчи, а Нејмар е еден од нив. Можеби полесно за него е што прво го избра ПСЖ, а не веднаш Реал Мадрид. Тоа се лични одлуки, не можеше ништо да предвидуваш. Доколку сака да дојде на „Сантијаго Бернабеу“ вратите му се отворени. Мојот однос со него е одличен“, истакна Рамос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Навивачите на Сити му се налутија на Гвардиола: Немаме време сите во среда навечер за гледање фудбал во живо!

Пеп Гвардиола ги критикуваше навивачите на Манчестер Сити, а тие веднаш му одговорија. Сит…