Дома Фудбал Останато Нејмар беше повреден да патува со ПСЖ, но не беше за да игра покер 📸

Нејмар беше повреден да патува со ПСЖ, но не беше за да игра покер 📸


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Додека неговите соиграчи ја славеа титулата по ремито на гости кај Стразбур, Нејмар имаше „поважна“ работа.

Бразилската ѕвезда беше во Париз и воопшто не патуваше во Стразбург. Галтие на прес-конференција одговори дека е повреден.

Но, ако беше повреден да патува во Стразбур, не беше за да патува во Монте Карло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…