Дома Фудбал Италија Нестор и Трајковски остануваат во Серија Б – Фросиноне помеѓу најдобрите преку „селски трикови“ (видео)

Нестор и Трајковски остануваат во Серија Б – Фросиноне помеѓу најдобрите преку „селски трикови“ (видео)

0

Денес со Италија беше одигран реваншот за влез во Серија А.

Палермо на Александар Трајковски и Илија Несторовски сепак иако стигнаа до победа во првиот натпревар од 1:2, денес запишаа пораз од 2:0, па и наредната сезона ќе ја поминат во Серија Б.

Фросиноне вечерва запиша победа од 2:0, а низ социјалните мрежи се појави контроверзно видео на кое се гледа дека младите играчи на овој тим намерно фрлаат топки на теренот со цел да се оневозможат нападите на Палермо.

Во финишот од средбата на теренот се симнаа и навивачите, па судијата не успеа ниту да означи крај на средбата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хајдук победи со 2:4, Мирко Ивановски двоен стрелец (ВИДЕО)

Maкедонскиот напапаѓач Мирко Ивановски денес одигра одличен натпревар за Хајдук на гостува…