Дома Фудбал Италија Несторовски стрелец за Удинезе! 🎥

Несторовски стрелец за Удинезе! 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски постигна гол против Салернитана на гостински терен попладнево.

Несторовски беше стрелец за голот за зголемување на водството на неговиот тим на 0:2.

Најверојатно Несторовски ќе се најде на списокот повикани фудбалери за дуелите со Украина и Англија (16-ти и 19-ти јуни), па секако е добро да дојде со гол на собирот, посебно ако се знае дека Бојан Миовски е неизвесен поради повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…