Дома Македонски спорт Мак фудбал Несторовски: Сакам да останам и да го вратам Палермо во Серија А

Несторовски: Сакам да останам и да го вратам Палермо во Серија А

0
nestorovski palermo

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одлично ја започна сезоната во Палермо и на првиот пријателски натпревар постигна четири гола против аматерски тим од Австрија.

После мечот Нестовски потврди дека не размислува да го напушти Палермо ова лето и сака да му помогне на тимот од Сицилија да се врати во Серија А.

„Задоволен сум од четирите гола што ги дадов, но поважно е што играме добро како екипа. Му благодарам на Зампарини што ми ја даде оваа доверба да бидам капитен на тимот. Тоа е голем мотив за мене, да продолжам да работам“.

„Подготвен сум да останам во Палермо. Во моментов не размислувам за трансфер. Наша цел е веднаш да се вратиме во Серија А, бидејќи навивачите го заслужуваат тоа“, истакна Несторовски.

Претседателот на Палермо, Зампарини пред неколку дена изјави дека одбил понуда од 15 милиони евра за Македонецот и сака да го задржи во тимот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Стојановски: Најважна беше победата која ја посакувавме

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски ја предводеше Мак…