Дома Видео Несекојдневна ситуација: Голот беше празен, а топката застана на самата линија

Несекојдневна ситуација: Голот беше празен, а топката застана на самата линија

0

Баер Леверкузен денеска во рамките на 25. коло од Бундеслигата го совлада Хановер во гости со 3:2.

Гостите дојдоа до водство во 13 минута кога Воланд погоди за 1:0, а истиот играч во 28. минута ја зголеми предноста на 2:0 и со тој резултат се замина на полувреме.

Хановер во продолжение стигна до израмнување со голови во 51. и 73. минута. Победата Леверкузенја донесе во 87. минута.

Така Леверкузен потешко од очекувањата стигна до победа против една од послабите екипи во лигата, и сега се наоѓа на петото место во лигата со 42 бода.

Овој натпревар го одбележа и несокојдневната ситуација во 32. минута, кога играчот на Хановер Харагучи го помина гостинскиот голман и шутираше на празен гол, но сепак топката не заврши во мрежата, туку застана на самата линија.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…