Дома Фудбал Лига на шампиони Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како што беше планирано.

Големото финале што ќе се игра во Париз требаше да започне во 21 часот, но стартот беше oдложен за најверојатно 30 минути поради доцнењето на навивачите на Ливерпул.

Западната трибина каде што беа навивачите на Ливерпул не беше исполнета според очекувањата и организаторите на натпреварот решија да го одложат почетокот на финалето за 21:15 часот, а потоа и за уште дополнителни 15 минути.

Сето ова се случува поради нередите пред стадионот кои ги направија навивачите на црвените кои воопшто немаат билет за овој натпревар.

Тие без влезници се обидуваа да дојдат на трибината и направија големи проблеми на полицијата и обезбедувањето пред портите на стадионот. Наводно, дел од навивачите успеале да се пробијат и да влезат на стадионот без билет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кеси: Не можев да и кажам „не“ на Барселона

Барселона денес и официјално го претстави новото засилување, Франк Кеси, кој доаѓа од Мила…