Дома Останати Тенис Нервозниот Ѓоковиќ во расправија со судијата: Одлично стари, стана славен (ВИДЕО)

Нервозниот Ѓоковиќ во расправија со судијата: Одлично стари, стана славен (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ во денешното финале на Австралија Опен влезе во расправија со судијата на натпреварот.

Ѓоковиќ незадоволен од одлуките на судијата се обрати кон него со зборовите:

„Одлична работа за ова стари, посебно при втората ситуација, стана славен“, му зборуваше саркастично Ѓоковиќ на паузата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Победничкиот рекет на Ѓоковиќ од финалето заврши кај негова пријателка од школските денови

Новак Ѓоковиќ со убедлива победа над Данил Медведев во финалето триумфираше на Австралија …