Дома Фудбал Англија Неодговорен потег на играчот на Челзи: Место во карантин – играше фудбал!

Неодговорен потег на играчот на Челзи: Место во карантин – играше фудбал!

На голем дел од фудбалерите во најсилните пет првенства им е наредено во наредниот период да останат во самоизолација, меѓутоа некои ги прекршуваат правилата.

Откако Калум Хадсон-Одои беше позитивен на коронавирус на играчите на Челзи им беше наредено во наредните 14 дена да останат во карантин, но Мејсон Маунт таа препорака ја игнорираше.

Маунт ги прекрши правилата за карантин и заигра фудбал на едно од бројните игралиште во Лондон.

Со оглед на тоа дека ја делеше соблекувалната со заразен фудбалер можеби и тој самиот го носи коронавирусот и дружањето со пријателите е навистина неодговорен потег од овој млад фудбалер.

Во Челзи се лути на овој потег и се очекува Маунт наскоро да добие казна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…