Дома Трансфер зона Необичен трансфер: Јувентус со Даглас Луиз ја купува и – неговата девојка!?

Необичен трансфер: Јувентус со Даглас Луиз ја купува и – неговата девојка!?

Италијански Јувентус е пред официјализација на трансферот на Даглас Луиз од редовите на Астон Вила, а овој трансфер би можел и да се разликува од останатите.

Имено, Бразилецот кој има 26 години и игра во средниот ред во Торино би можел да не пристигне сам. „Старата дама“ заедно со Луиз би можела да ја доведе и неговата девојка Алиша Леман која важи за најубавата фудбалерка во светот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Швајцарката во овој момент игра за женскиот тим на Астон Вила и зад себе има 100 настапи во Премиер лигата и Јувентус во неа гледа одлично засилување.

Женскиот тим на Јувентус во минатата сезона заврши на второто место во Серија А и така обезбеди место вл Игата на шампионите, а исто така во европската елита се враќа и машкиот тим на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…