Дома Фудбал Останато Необичен случај во САД: Голман влезе да игра како напаѓач 🎥

Необичен случај во САД: Голман влезе да игра како напаѓач 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Во САД тимот на Синсинати успеа да се пласира во четвртфиналето на УС Опен Купот по победата против Њујрок Ред Бул на пенали.

Меѓутоа моментот поради што овој натпревар привлече внимание се случи во 122-та минута кога резервниот голман на Ред Бул, Карлос Коронел во игра влезе како напаѓач.

За овој потег на тренерот Синсинати нема друго објаснување освен дека тренерот сакаше тој да биде еден од изведувачите на пенали. Сепак, во пенал серијата не дојде на ред затоа што Синсинати претходно го реши победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Анхел ди Марија официјално го потврди заминувањето …