Дома Македонски спорт Мак фудбал Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Фановите на Шкендија не ги испочитуваа пандемиските препораки, направотив, влегоа на стадион да ја прослават титулата на тетовскиот тим.

Иако е забрането присуство на навивачи на спортските настани поради пандемијата на коронавирусот, навивачите на Шкендија сепак влегоа на стадионот во Тетово.

Можеше да се забележи дека многумина од нив не носеа ниту маски, па гостинските фудбалери на Шкупи се повлекоа од теренот.

Играчите на Шкендија ги молеа „Балистите“ да излезат за да може натпреварот да се доигра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…