Дома Фудбал Останато Нема шега во турските дерби натпревари: Бешикташ поради порази избрка пет фудбалери!

Нема шега во турските дерби натпревари: Бешикташ поради порази избрка пет фудбалери!

Петмина фудбалери на Бешикташ се ослободени од обврските кон клубот како казна за поразот во дербито против Бешикташ. (1:3).

Натпреварот помеѓу турските гигант секогаш се со посебен шмек, меѓутоа и со притисок, а сега тоа најдобро го почувствуваа: Винсент Абубакар, Валентен Розие, Ерик Баџи, Рашид Гезал и Жан Онана.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Овие петмина фудбалери повеќе не се членови на Бешикташ, а генералниот директор на тимот Самет Ајбаба истакна дека лошиот настап и некомпатибилноста со останатите е причина за ваквиот потег.

Бешикташ во овој момент е петти на табелата во турското првенство со 26 бода од 16 натпревари и заостанува дури 14 бода зад лидерите Фенербахче и Галатасарај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …