Дома Фудбал Останато Нема спорт во Србија: Одложено и „вечното дерби“!

Нема спорт во Србија: Одложено и „вечното дерби“!

Во рамките од деветтото коло во српската Суперлига требаше да играат Партизан и Црвена Звезда, но овој натпревар е одложен поради прогласувањето тродневна жалост во Србија.

Владата на Репбулика Србија на вонредна седница денес ги повика сите организиратори на јавни настани да се прилагодат на програмата за тридневната жалост, па така значи дека се одложуваат сите други спортски настани.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сите натпревари кои требаше да се играат ќе добијат нови термини, засега не е познато кога ќе се одиграат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Драма каква што не се памети: Ваква ситуација никогаш претходно немало на ЕП

По победата на Белгија над Романија, се случи ситуација каква што досега не сме виделе во …