Дома Фудбал Англија Нема крај на лудилото: Сега Тотенхем е пред полуфинале, блесна ветеранот Љоренте! (ВИДЕО)

Нема крај на лудилото: Сега Тотенхем е пред полуфинале, блесна ветеранот Љоренте! (ВИДЕО)

0

Вечерашното дерби ни донесе навистина луди први дваесетина минути од натпреварот.

Стерлинг ги доведе „граѓаните“ во водство уште во четвртата минута потоа Сон постигна два гола во седмата и 10-тата за целосен пресврт. Само една минута подоцна

Силва изедначи на 2:2, а Стерлинг десетина минути подоцна со својот втор гол погоди за пресврт на Сити. 3:2 беше резултат кој му одговараше на Тотенхем,Серхио Агуеро во 59-тата минута погоди за 4:2, а само неколку минути подоцна Фернандо Љоренте стапи на сцена и стрелаше за 4:3!

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…