Дома Фудбал Англија Невил: Овој Манчестер Јунајтед не е ниту блиску до тим за титула во ПЛ

Невил: Овој Манчестер Јунајтед не е ниту блиску до тим за титула во ПЛ

Гери Невил е еден од оние кои го критикуваат Оле Гунар Солскјер за играта која ја прикажува Манчестер Јунајтед во последниот клуб.

Иако „црвените ѓаволи“ сериозно се засили во текот на летото, Солскјер во последните кола како да не може да го најде вистинскио рецепт за победи, а со ваква игра тешко би стигнале до титулата.

Тоа го посочи и Гери Невил кој истакна дека овој тим на Јунајтед не е ни блиску до тоа што треба да биде за да се освои Премиер лигата.

„Не се ниту блиску до тоа што треба да бидат. Тимски се лоши од почетокот, имаат некои одлични голови, но кога се ќе се собере не е доволно. Кога играат против тим кој е добро организиран тешко им е оди. Далеку се од тим за титулата, имаат премногу слабости“, изјави Невил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…