Дома Трансфер зона НЕВЕРОЈАТНО: ПСЖ можел да доведе барем уште еден играч?!

НЕВЕРОЈАТНО: ПСЖ можел да доведе барем уште еден играч?!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Како што се открива после завршувањето на трансфер периодот, управата на ПСЖ постигнала договор за доведување на уште еден фудбалер, но сепак се откажале бидејќи сметале дека тоа би било премногу.

Наводно, ПСЖ ова лето договорил уште еден трансфер, но морале да се откажат поради страв од финансискиот фер плеј. После доведувањето на Нејмар и Мбапе, успеале да го убедат Монако да им го продаде Фабињо за сума од 60 милиони евра.

Но, после пресметките се откажале од трансферот бидејќи сметале дека тоа би било навистина премногу за ова лето.

Потоа во последниот ден од преодниот рок сметале дека за 40 милиони евра можат да го доведат Сери, но ниту за него немаа простор, а не сакаа да го продадат Ди Марија на Барселона, поточно бараа 80 милиони евра бидејќи знаеа дека Каталонците таа сума нема да ја платат.

Сепак и покрај тоа што се воздржаа УЕФА отвори истрага, но после се јасно е дека финансискиот фер плеј е „мртов“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …