Дома Топ вести Неверојатно: Барса не може да го регистрира новиот тренер

Неверојатно: Барса не може да го регистрира новиот тренер

Барселона веќе неколку сезони има проблем со финансиските ограничувања и има потешкитии со регистрацијата на нови фудбалери.

Сега истото може да се случи со новиот тренер Ханзи Флик, па каталонскиот клуб нема буџет да го регистрира. Најпрво ќе треба да продаде некои од играчите за да го регистрира Германецот и неговиот стручен штаб.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интересно е што дури и Чави и претходниот стручен штаб беа пријавени само за веќе завршената сезона, а сето тоа поради финансиските проблеми што ги има Барселона.

Економското работење директно влијае на спортскиот дел бидејќи Флик нема да може да донесе засилувања поради комплетната ситуација со финансискиот фер-плеј.

Коментари
  • Барселона почна преговори со Флик

    Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваат каталонските медиуми. От…
  • Барселона почна преговори со Флик

    Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …