Дома Видео Неверојатни сцени: Торцида направи спектакл за паметење ?

Неверојатни сцени: Торцида направи спектакл за паметење ?

Сплит синоќа неколку часа беше обоен во црвено, својот роденден го славеше Торцида, најстарата навивачка група во Европа.

Торцида традиционално прави спектакл на својот роденден, но синоќа отиде чекор понапред бидејќи Сплит изгледаше неверојатно.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Беа запалени голем број факели и огномети што го направи Сплит да изгледа чудесно.

Инаку, ова беше 70. роденден на Торцида. Овие сцени со сигурност ќе го обиколат светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…