Дома Видео Неверојатни сцени: Погледнете како се славеше голот на Икарди против Јунајтед во Истанбул 🎥

Неверојатни сцени: Погледнете како се славеше голот на Икарди против Јунајтед во Истанбул 🎥

Галатасарак успеа да ги освои трите бода на „Олд Трафорд“ во пресметката против Манчестер Јунајтед.

Домаќините двапати водеа во овој натпревар, но гостите беа упорни и се враќаа во игра. До крајот Икарди го матираше Онана и донесе три бода за турскиот шампион.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Добро познато е дека Галатасарај има стравствени навивачи кои го сакаат клубот, но сите не можеа отпатуваат во Манчестер. Сега од Истанбул ни пристигнува едно фантастично видео во кое голот на ИКарди се слави од навивачи како да се на стадион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Виктор Вембанјама е некој од кого во НБА лигата многу се очекува, а тоа сега го докажа и н…