Дома Фудбал Германија Неверојатниот Леверкузен стана тимот со најдолга серија без пораз во Европа

Неверојатниот Леверкузен стана тимот со најдолга серија без пораз во Европа

Tимот на Баер Леверкузен вчера испиша историја откако успеа да врзе 49 натпревари без пораз и така стана европски тим со најдолга низа без загубен меч.

Со претходниот официјален натпревар Леверкузен се изедначи со Бенфика, а вчера со ремито против Рома (2:2) постави и нов рекорд.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Леверкузен одново како и повеќе пати сезонава имаше негатива, но успеа да се врати, а до изедначување стигна со погодокот во 97. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…