Дома Фудбал Италија Неверојатна сцена: Натпреварот помеѓу Интер и Сасуоло го прекина падобранец! (ВИДЕО)

Неверојатна сцена: Натпреварот помеѓу Интер и Сасуоло го прекина падобранец! (ВИДЕО)

Неверојатна сцена во Италија.

Сасуоло го дочека Интер во рамките од осмото коло во Серија А и славеше победа со 4:3.

Меѓутоа најголемо внимание привлече падобранецот кој слета на сред натпревар на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …