Дома Фудбал Италија Неверојатна ситуација во Серија А: Пред два дена го отпуштија, сега сакаат да го вратат!

Неверојатна ситуација во Серија А: Пред два дена го отпуштија, сега сакаат да го вратат!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пред два дена Салернитана официјално соопшти дека Давиде Никола повеќе не е тренер на овој клуб затоа што доби отказ по серијата лоши резултати. Меѓутоа медиумите во Италија утрово пренесуваат дека би можеле да видиме неочекуван пресврт.

„Газета дело Спорт“ објави дека во клубот жалат што го отпуштиле Никола затоа што не очекувале дека тешко ќе оди пронаоѓањето на негова замена. Сега наводно во клубот се спремни да разговараат со него и тој повторно да ја води екипата.

Раководството на Салернитана сака Никола да се врати и да ја води екипата до крајот на сезоната што е навистина чудно затоа што пред два дена го отпуштија.

Салернитана сакала нов тренер да биде Рафа Бенитез, а се поврзуваа и со Леонардо Семплицичи и Роберто Д’Aвес.

Меѓутоа тие ја одбија понудата од Салернитана затоа што клубот нуди договор на само шест месеци, односно до крајот на сезоната, па потоа да се види дали ќе биде продолжен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…