Дома Останати Неверојатна измама во Пјонгчанг: Домаќинот и украде медал на Словенија

Неверојатна измама во Пјонгчанг: Домаќинот и украде медал на Словенија

0

Голем скандал се случи трово на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг во финалната трка на бордери, каде судиите направија неверојатна грешка.

Имено Словенецот Жан Кошир во борба за второто место прв мина низ целта, но судиите медалот му го доделија на домашниот натпреварувач Ли Сангху.

Телевизиската снимка и фото-финишот на трката јасно покажуваат дека Кошир прв ја минува целта, меѓутоа на крајот наместо сребро Слоенецот освои бронза.

Златниот медал во трката го освои Швајцарецот Нервин Галмарини.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Барселона се распрашува за „егзекуторот“ на Германија

Раководството на Барселона стапило во контакт со агентите на фудбалерот на ПСВ, Ирвинг Лоз…