Дома Останати Неверојатна измама во Пјонгчанг: Домаќинот и украде медал на Словенија

Неверојатна измама во Пјонгчанг: Домаќинот и украде медал на Словенија

0

Голем скандал се случи трово на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг во финалната трка на бордери, каде судиите направија неверојатна грешка.

Имено Словенецот Жан Кошир во борба за второто место прв мина низ целта, но судиите медалот му го доделија на домашниот натпреварувач Ли Сангху.

Телевизиската снимка и фото-финишот на трката јасно покажуваат дека Кошир прв ја минува целта, меѓутоа на крајот наместо сребро Слоенецот освои бронза.

Златниот медал во трката го освои Швајцарецот Нервин Галмарини.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барсел…